Sunnmørstabeller

Vi har fått samla nær sagt alle tabellane frå herrefotballen på Sunnmøre sidan det moderne divisjonssystemet som følgte kalenderåret vart innført i 1963. Berre nokre tabellar frå 1985 manglar. Vi tek også med tabellane for toppfotballen i Noreg.

Nedanfor finn du oversikt over kven som har blitt krinsmeister på Sunnmøre i dei ulike divisjonane frå 1963.

(Informasjon og vinnarar for åra 1915-1962 finn du her.

Fullstendige tabeller finn du i excel format her: sunnmørstabeller

Oversikt KM 1963-2017
4. divisjon 5. divisjon 6. divisjon 7. divisjon
1963 Herd Sykkylven Mauseidvåg
1964 Rollon Stordal Vigra
1965 VRF Skarbøvik Hovdebygda
1966 Spjelkavik Stranda Volda
1967 Skarbøvik Volda Hareid
1968 Ørsta Vigra Aksla
1969 Bergsøy Mauseidvåg Stordal Sæbø
1970 VRF Vigra Brattvåg Gjerdsvika
1971 Rollon Brattvåg Stordal Moltustranda
1972 Sykkylven Hareid Moltustranda Vartdal
1973 Ellingsøy Skodje Sæbø Larsnes
1974 Aksla Brattvåg Ørskog Godøy
1975 Rollon Blindheim Moltustranda Mork
1976 Herd Skodje Stranda Nordøy
1977 Valder Spjelkavik Haddal Eidså
1978 VRF Stranda Volda Giske
1979 Hareid Blindheim Sæbø Brandal
1980 Hareid Sæbø Norborg Sunnylven
1981 Langevåg Stranda Ravn Åmdal
1982 Rollon Vartdal Guard Åheim
1983 Valder VRF Hessa Larsnes
1984 Spjelkavik Haddal Åheim Giske
1985 Langevåg Vartdal Emblem Vanylvskam.
1986 Spjelkavik Aksla Godøy Valldal
1987 Volda Ellingsøy Skodje Åram
1988 Brattvåg Herd Sæbø Tjørvåg
1989 Stranda Ørsta Larsnes Vanylvskam.
1990 Skarbøvik Ørskog Åheim Hundeidvik
3. divisjon 4. divisjon 5. divisjon 6.  divisjon 7. divisjon
1991 Hareid Skodje Hasundgot Sunnylven
1992 Ørsta Hessa HaNo Godøy
1993 Langevåg Spjelkavik Ellingsøy Rollon Sæbø
1994 Skarbøvik VRF Godøy Sæbø Ellingsøykameratene
1995 Brattvåg Bergsøy Herd Emblem Gurskøy
1996 Volda Aalesund2 Sæbø Norborg
1997 Aalesund2 Åram/VanKam Hovdebygda Åheim
1998 Ørsta HaNo Sunnylven Åmdal
1999 Spjelkavik Vigra Harøy Hundeidvik
2000 Langevåg Hareid Sykkylven Skarbøvik2
2001 Langevåg Stordal Skarbøvik2 Stranda2
2002 Bergsøy Hødd2 Norborg Sunnylven
2003 Volda Valder Blindheim/Emblem Ørskog
2004 Skarbøvik Blindheim/Emblem Rollon Giske
2005 Aalesund2 Hødd2 Hovdebygda Ravn
2006 Skarbøvik Brattvåg Ørskog Emblem
2007 Skarbøvik Rollon Vartdal Norborg2
2008 Aalesund2 Norborg Åmdal Langevåg2
2009 Aalesund2 Stranda Gursken/Larsnes
2010 Herd Larsnes/Gursken MSIL
2011 Hareid Skodje
2012 Spjelkavik Emblem Sunnylven
2013 Norborg Langevåg Sæbø
2014 Volda Vigra Brattvåg2
2015 Rollon Skodje Herd2
2016 Skarbøvik Hovdebygda Lepsøy
2017 Hødd2 Valder Sæbø

Oversikt KM-titlar divisjonsvis frå 1963
Oversikt antall KM-titlar frå 1963

Kilder:
Privat samling
Årsmeldingar Sunnmøre Fotballkrets

http://www.rsssf.no/